Obavještenje o EMIS-u

Obavještavaju se sve osnovne i srednje škole Kantona Središnja Bosna da Vlada Kantona Središnja Bosna još nije donijela svoju odluku o statusu Informacijskog sustava EMIS osnovnih i srednjih škola Kantona Središnja Bosna. U svezi s tim, dajemo sljedeće

OBAVJEŠTENJE

Informacijski sustav EMIS osnovnih i srednjih škola Kantona Središnja Bosna je u proteklih šest godina veoma uspješno implementiran i korišten u svim školama Kantona. Kroz sustav je obuhvačeno preko 61.000 učenika, za koje je u proteklom periodu ažurirano preko 4 miliona ocjena. Sustav je korišten na dnevnoj osnovi od strane 6.127 korisnika (učitelji, nastavnici, profesori itd) i kroz njega je izdato ukupno 178.733 potvrda, svjedodžbi i diploma.

Na žalost, ugovori kojima su škole zvanično ovlaštene za korištenje svih komponenti sustava EMIS je istekao sa krajem školske 2018./2019. godine. Pri tome, Ministarstvo obrazovanja, znanosti, kulture i športa KSB u međuvremenu nije zauzelo svoj stav po pitanja nastavka korištenja sustava EMIS, i to traje sa današnjim danom.

Ipak, implementator sustava je nastavio pružati usluge hostiranja i održavanja sustava za sve škole Kantona (82 škole), putem kojeg su se nastavile objavljivati novosti, obavijesti, natječaji itd. svake pojedinačne škole kroz njen jedinstveni domen upravljan sustavom e-skole.ba.

Sve komponente sustava su i dalje aktivne i bit će aktivne dok Vlada Kantona ne donese jasnu odluku o daljnjoj uporabi sustava EMIS.

Zahvaljujemo se mnogim školama koje su nas osobno kontaktirale nebrojeno puta po ovom pitanju te ih molimo da još malo imaju strpljenja dok se ovo veoma važno pitanje ne razriješi. S naše strane, kao i uvijek u proteklih šest godina, mi stojimo na raspolaganju i nastavljamo pružati tehničku i administrativnu podršku.

EMIS WEB | powered by QSS Virtual Cloud | ver. 5.5.0, zadnja izmjena 28.08.2018. - hr | developed by © 2020 SB