5.217.318  |  školska 2018/2019. godina

EMIS WEB - nova verzija 2.0.39 aktivirana

Obavještavaju se sve škole da je 14.04.2019. aktivirana nova inačica sustava EMIS WEB 2.0.39, koja donosi određena unapređenja i neke značajne nove funkcionalnosti.

Dajemo kratak pregled najvažnijih promjena:

• izvršene su potrebne preinake na novom podsustavu modula EMIS e-Print za digitalno izdavanje i tiskanje školskih dokumenata za Katolički školski centar "Petar Barbarić" - gimnazija,
  •  aktiviran je novi podsustav modula EMIS e-Print za digitalno izdavanje i tiskanje školskih dokumenata za Katolički školski centar "Petar Barbarić" - osnovna škola,
  • implementiran je novi dokument "prazan karton učenika".

Obrazloženje:

Katolički školski centar "Petar Barbarić" - osnovna škola i gimnazija imaju određene specifičnosti glede njihovih svjedodžbi i diploma koje se ne mogu realizirati kroz postojeći sustav. Iz tog razloga je implementiran poseban pod-sustav modula EMIS e-Print za te škole.

Novi dokument "prazan karton učenika" je kao i u starom školskom sustavu predviđen za ručno popunjavanje matičnih podataka novih učenika koji se prvi put upisuju u školu. Postupak kreiranja i tiskanja praznog kartona se sastoji u tome da prvo otvorimo podatke bilo kojeg postojećeg učenika kroz pod-sustav EMIS e-Print, a potom sa gornjeg horizontalnog izbornika odaberemo poveznicu  "Prazan karton učenika". Sustav će potom automatski kreirati odgovarajući pdf dokument, kojeg jednostavno odprintamo na lokalnom tiskalu u potrebnom broju primjeraka.

EMIS WEB | powered by QSS Virtual Cloud | ver. 5.5.0, zadnja izmjena 28.08.2018. - hr | developed by © 2019 SB