5.217.313  |  školska 2018/2019. godina

EMIS WEB - nova verzija 2.0.37 aktivirana

Obavještavaju se sve škole da je 26.03.2019. aktivirana nova inačica sustava EMIS WEB 2.0.37, koja donosi određena unapređenja i neke značajne nove funkcionalnosti.

Dajemo kratak pregled najvažnijih promjena:

• implementirana je nova funkcionalnost koja omogućuje direktno preusmjeravanje učenika na njegov profil, odnosno na pod-sustav EMIS e-PRINT,
  • razrednici od sada mogu uređivati matične podatke svih učenika iz svog odjela, bez obzira da li su ih oni inicijalno kreirali ili ne,
  • uređivanje fotografija učenika i djelatnika je re-programirano, tako da je sada mnogo jednostavnije i učinkovitije,
  • implementiran je novi podsustav modula EMIS e-Print za digitalno izdavanje i tiskanje školskih dokumenata za Katolički školski centar "Petar Barbarić" - osnovna škola i gimnazija,
  • redizajnirani su gotovo svi službeni dokumenti koje škole izdaju učenicima na kraju školske godine.

Obrazloženje:

Nova funkcionalnost koja omogućuje direktno preusmjeravanje učenika na njegov profil, odnosno na EMIS e-PRINT je naročito pogodna za EMIS odgovorne osobe. Naime, od sada je moguće sa tabličnog pregleda učenika bilo kojeg odjela  škole kliknuti na novu poveznicu 'e-Print' i na taj način izvršiti digitalno izdavanje i tiskanje potvrde, svjedodžbe ili diplome, bez potrebe prethodnog pretraživanja podataka svih učenika. Na taj način je mnogo jednostavnije izdavati dokumente za učenike datog odjela.

Katolički školski centar "Petar Barbarić" - osnovna škola i gimnazija imaju određene specifičnosti glede njihovih svjedodžbi i diploma koje se ne mogu realizirati kroz postojeći sustav. Iz tog razloga je implementiran poseban pod-sustav modula EMIS e-Print za te škole.

EMIS WEB | powered by QSS Virtual Cloud | ver. 5.5.0, zadnja izmjena 28.08.2018. - hr | developed by © 2019 SB