4.120.825  |  školska 2018/2019. godina

Zaključne ocjene - tabelarni unos

Obavještavaju se sve škole da je implementirana nova funkcionalnost sustava EMIS WEB 2.0 - mogučnost tabličnog unosa zaključnih ocjena. Ova nova funkcionalnost je tražena od većine škola te je odlučeno da se ona i implementira.

Obrazloženje: tijekom unosa zaključnih ocjena na kraju svakog razdoblja smo do sada imali mogućnost unosa isključivo pojedinačnih ocjena (odjeljak 'Predmeti/ocjene'). U slučaju unosa ocjena za veći broj učenika taj način može biti poprilično zahtjevan.

Jedna od najčešće traženih unapređenja postojeće implementacije sustava EMIS WEB 2.0 je bio zahtjev da se iznađe programsko rješenje koje bi omogućilo tablični unos ocjena (slično ka stari školski EMIS). U novoj inačici sustava 2.0.6, to je i implementirano.

Postupak je sljedeći:

1. odaberemo odjel, te otvorimo datog učenika,
  2. u prvom odjeljku ('Predmeti/ocjene') povućemo spisak predmeta,
  3. zatim odaberemo odjeljak 'Ocjene',
  4. povućeni spisak predmeta se i ovdje pojavljuje, s tim da sada imamo mogućnost tabličnog unosa zaključnih ocjena,
  5. jednostavno unosemo prvu ocjenu, pritisnemo 'enter' tipku, zatim unosemo sljedeću ocjenu itd.
  6. na kraju obvezno kliknemo na gumb 'Sačuvaj ocjene'.
Napomena: u slučaju opisnih ocjena, gornji metod se ne može primjeniti. U tom slučaju ocjene unosimo isključivo u prvom odjeljku ('Predmeti/ocjene').

EMIS WEB | powered by QSS Virtual Cloud | ver. 5.5.0, zadnja izmjena 28.08.2018. - hr | developed by © 2019 SB