2.979.766  |  školska 2018/2019. godina

e-Dnevnik - podatci o školi

Informacijski sustav e-Dnevnik (ocjene.emis.ba) je, pored određenog broja unapređenja postojećih funkcionalnosti, kompletiran i sa novim modulom - 'Podatci o školi'. Slično odgovarajućem modulu na sustavu EMIS WEB, 'Podatci o školi' daje pregledan prikaz relevantnih podataka o svakoj pojedinačnoj školi KSB/SBK.

Ti podatci uključuju:

• odabir bilo koje škole sa padajućeg izbornika,
  • grafički prikaz uspjeha učenika po školskim godinama i polugodištima (stacked tip prikaza),
  • prikaz geo-lokacije škole uz mogućnost satelitskog i uličnog prikaza mape,
  • grafički prikaz distribucije ukupno upisanih učenika po školskim godinama,
  • grafički prikaz distribucije ukupno upisanih učenika po školskim godinama i  pojedinim razredima.

Novi modul je omogućen samo ovlaštenim korisnicima. Osoblje Ministarstva može pregledati podatke svih škola, dok osoblje škole (EMIS OO, ravnatelj, nastavnici i učitelji) mogu pregledati podatke samo svoje škole.

Implementirajući navedeni modul omogućuje se ovlaštenim korisnicima izvanredan uvid u glavne obrazovne pokazatelje škole. S druge strane, približavajući se kandidaturi BiH za članstvo u EU, ti podatci će poslužiti kao temelj budućoj obvezi da se isti prikažu javno, tj. na slobodan uvid učenicima, roditeljima, obrazovnim institucijama i javnosti.

Brzina i efikasnost ovog novog modula uveliko premašuju uobičajena očekivanja, drugim riječima izvrsni su. Dovoljno je samo malo zamisliti što je sve potrebno da se npr. prikažu podatci o distribuciji ukupno upisanih učenika po školskim godinama i  po pojedinim razredima, pa sve to onda prikazati na jednom grafiku, zajedno sa ostalim podatcima. e-Dnevnik sve to obavlja za manje od sekunde.

EMIS WEB | powered by QSS Virtual Cloud | ver. 5.5.0, zadnja izmjena 28.08.2018. - hr | developed by © 2018 SB