e-Dnevnik: nova proširenja

Temeljem zahtjeva koji su upućeni od strane više škola, odlučeno je da se modul e-Dnevnika  (ocjene.emis.ba) zadužen za digitalno izdavanje i tiskanje školskih dokumenata (e-Print) dodatno proširi i unaprijedi.

Kao rezultat, od danas 27. travnja 2018. e-Dnevnik obezbijeđuje izdavanje sljedećih novih dokumenata:

• Svjedodžba o završenoj osnovnoj školi,
  • Potvrda o završenom razredu osnovne škole,
  • Potvrda o uspjehu (5 - 6 - 7 razred) osnovne škole,
  • Potvrda o uspjehu (6 - 7 - 8 razred) osnovne škole.

'Potvrda o redovnom pohađanju osnovne škole', 'potvrda o uspjehu na kraju prvog polugodišta', kao i 'učenička knjižica (matični podatci)' su bili podržani od ranije:

Implementirajući gore navedeno, e-Dnevnik značajno unapređuje svoje funkcionalnosti i omogućuje školama da tiskaju navedene dokumente direktno sa Interneta. EMIS Print i dalje ostaje primarni sustav za digitalno izdavanje i tiskanje školskih dokumenata, ali je njegova uporaba vezana za obvezno fizičko prisustvo razrednika u školskim prostorijama, što u slučaju e-Dnevnika nije slučaj.

Sljedeća slika prikazuje digitalni dokument koji se automatski generira kada za datog učenika/cu kliknemo na jednu od raspoloživih poveznica u Izborniku dokumenta za tiskanje:

Kao što je prethodno naglašeno, svaki digitalni dokument kreiran u sustavu e-Dnevnik je u standardnom PDF formatu i kao takav se može direktno otiskati na lokalni printer ili po potrebi sačuvati na lokalnom računalu za arhivu i kasniju uporabu. Svi digitalni dokumenti su usklađeni sa odgovarajućim službenim obrascem i u potpunosti su u skladu sa propisanom jezičkom politikom.

Napomena: u slučaju potrebe da se za učenike tiskaju potvrde iz neke od prethodnih školskih godina, potrebno je odabrati izbornik 'Postavke' i postaviti željenu godinu. Potvrda o redovnom pohađanju kao i potvrda o ostvarenom uspjehu na kraju prvog polugodišta se uvijek odnose na aktuelnu školsku godinu, što znaći da se ne mogu izdavati rektroaktivno.

Drugi važan zahtjev škola je bio da se i EMIS odgovornim osobama škola u e-Dnevniku omogući digitalno izdavanje i tiskanje školskih dokumenata. Do sada su to mogli obavljati isključivo razrednici za učenike svog odjela. Od sada to mogu i EMIS odgovorne osobe, i to za učenike svih odjela škole.

Pozivamo škole da testiraju ove nove funkcionalnosti i provjere ispravnost implementiranih procedura. U narednom periodu će se ovaj modul nadograđivati sa ostalim službenim dokumentima učenika, naročito kad su u pitanju srednje škole, kao i razredi osnovnih škola u kojima se učenici ocjenjuju opisno.

EMIS WEB | powered by QSS Virtual Cloud | ver. 5.5.0, zadnja izmjena 28.08.2018. - hr | developed by © 2020 SB