(ocijenjeno sa 0 / 0 korisnika)

Polaganjem cvijeća na spomen -obilježjima obilježen Dan nezavisnosti BiH

TREĆA OSNOVNA ŠKOLA BUGOJNO, BUGOJNO

01.03.2019.g. Članovi historijske sekcije naše škole, zajedno sa nastavnikom Alenom Jahjom i direktoricom škole Amelom Haračić učestvovali su u svečanom obilježavanju 1.marta Dana nezavisnosti BIH , koje je upriličio načelnik Općine Hasan Ajkunić.

Tim povodom, ispred Treće osnovne škole, položili su cvijeće na Šehidskom mezarju te odali počast i proučili Fatihu poginulim šehidima. Prisustvo naših učenika na ovoj svečanosti pohvalio je i sam načelnik te ukazao na važnost očuvanja historije i identiteta Bosne i Hercegovine, a što je zadatak i ovih mladih ljudi. Zatim su učenici zajedno sa načelnikom, položili cvijeće  zajedno sa delegacijom Općine Bugojno. Počast je odata i borcima koji su branili Bugojno 1942.