(ocijenjeno sa 4,00 / 2 korisnika)

Sreća - to je biti sa prirodom, gledati je i s njom govoriti.

OSNOVNA ŠKOLA "BRESTOVSKO", KISELJAK

Kažu da djeca ne pamte ono što su u djetinjstvu imali, već mjesta na kojima su bili, stvari koje su vidjeli i osjećaje koje su doživjeli. Zato je odlazak na izlet u prirodu uvijek dobar izbor! Niži razredi naše škole zajedno sa svojim učiteljima uživali su u jednodnevnom izletu, kojemu je u prilog išao i prelijep proljetni dan.

Ovogodišnji izlet počeli su obilaskom jezgre grada Kreševa, uz pomoć vodiča Dalibora Sičanice. Sama gradska jezgra s prepoznatljivim kreševskim kućama je nacionalni spomenik BiH. Iznad stare gradske jezgre je Franjevački samostan sv. Katarine s crkvom Uznesenja Blažene Djevice Marije, koji su učenici također posjetili, a iznad njega su ostatci srednjovjekovnog kraljevskog grada.

Kreševo je mali gradić u srednjobosanskom gorju na pola sata vožnje od Sarajeva. Najpoznatiji suvenir je potkovano jaje. Ono je simbol vrhunske kovačke vještine ovdašnjih majstora. Kasnije sate razigrani učenici iskoristili su za igru i druženje na poznatim kreševskim Gajicama.

Svi su složni da je izlet prošao u najboljem redu i iznad svih očekivanja.

Obilazak i druženje imate priliku vidjeti u foto – galeriji.