Vijesti iz osnovnih i srednjih škola Kantona

SVJETSKI DAN NAUKE 12.11.2018 26
Mješovita srednja škola Busovača, Busovača

Povodom Svjetskog dana nauke za mir i razvoj, najbolji učenici iz oblasti prirodnih nauka i informatike, prisustvovali su predavanju iz fizike Nermedina Džekovića, studenta 3. godine Prirodno-matematičkog fakulteta u Sarajevu. Nermedin je član Olimpijskog tima BiH iz fizike koji je osvojio brojne medalje na evropskim i svjetskim takmičenjima.

DRUGI MODUL FRANJEVAČKE ŠKOLE MIRA 12.11.2018 28
Osnovna škola "Gračanica", Bugojno

"Dijalog kultura i religija".Učenici naše škole posjetili su džamiju i samostan, razgledali muzejsku zbirku, družili se, istraživali, sticali nova iskustva. Radionice trećeg modula planirane su za kraj novembra.

GOSTOVANJE NA DANU GLAZBENE ŠKOLE U ŽEPČU 09.11.2018 451
Osnovna glazbena škola Jakova Gotovca Novi Travnik, Novi Travnik

Bila nam je čast i zadovoljstvo nastupiti na svečanom koncertu u prigodi proslave dvadeset drugog rođendana Glazbene škole “Katarina Kosača-Kotromanić“ u Žepču.

I. MJESTO NA KANTONALNOM NATJECANJU "UPOZORAVANJE NA OPASNOST OD MINA" 08.11.2018 562
Osnovna škola "Gromiljak", Kiseljak

Učenici Osnovne škole "Gromiljak" su osvojili I. mjesto na kantonalnom natjecanju iz programa "Upozoravanje na opasnost od mina", koje se održalo u OŠ "Novi Travnik" u Novom Travniku dana 6. 11. 2018. godine.

Koncert " Muzikom protiv vršnjačkog nasilja" 07.11.2018 560
Srednja glazbena škola Jakova Gotovca, Novi Travnik

U sklopu projekta "Muzikom protiv vršnjačkog nasilja"održan prvi koncert u Istočnom Sarajevu.

1 2 3 4 5  ...  Zapis: 1 - 5 / 204